Novinky, Strana 11

DEPILAČNÍ LASERY: KTERÝ JE NEJLEPŠÍ? ČÁST 1

Laserová epilace je jedním z nejlepších způsobů odstranění chloupků, který využívají nejen ženy, ale i muži. Má řadu výhod, mezi něž patří bezpečnost a dlouhodobý účinek. Specifika zákroku závisí na tom, jaký přístroj se používá.

V tomto článku vám povíme, jaké existují lasery na odstraňování chloupků a jaké jsou jejich výhody.

Odrůdy laserů pro odstraňování chloupků
Postup laserové epilace je založen na principu selektivní fototermolýzy. Světelný paprsek proniká do pokožky, pohlcuje její přirozený pigment (melanin), světelná energie se mění na tepelnou energii a ničí strukturu chloupku. Obvykle je absorbován chloupky v aktivní růstové fázi. Ty, které jsou v klidovém stavu nebo přecházejí z jedné fáze do druhé, nejsou zničeny.

Chcete-li si vybrat nejlepší laser pro depilaci, maximálně odpovídající vašim potřebám, je třeba se seznámit s jejich druhy.

Nejznámější jsou tedy 4 typy laserů:

  1. diodový;
  2. alexandritový;
  3. neodymový;
  4. rubínový.

V následujících článcích si každý z nich podrobně rozebereme a zdůrazníme klíčové vlastnosti a výhody použití.

Bezpečnost laserové epilace

Bezpečnost laserové epilace

Bezpečnost laserové epilaceVšechno nestojí na místě, vše se hýbe, vše se mění a my se neustále vyvíjíme a studujeme svět kolem nás. Každý člověk stále něco hledá, přemýšlí, pochybuje, klade sobě i ostatním spoustu otázek a snaží se na ně najít odpovědi. Proto mě zajímala historie laserové epilace.

 V roce 1916 (před 100 lety) Einstein navrhl, že elektromagnetické pole může způsobit emisi fotonů atomy hmoty, a v letech 1927-1928 přišli jeho krajané Rudolf Ladenburg a Hans Kopfermann s údaji o experimentálním potvrzení teorie velkého vědce. Tak se začal rodit laserový paprsek.

 V roce 1960 vytvořil Theodor Maiman první funkční laser (rubínový laser) pro praktické použití a ihned se jej pokusili zkrotit dermatologové.Ve stejné době si americký doktor Leon Goldman podle některých zdrojů čistě náhodou namířil laserový paprsek na ruku a uviděl „spálené“ vlasy, ale kůže zůstala neporušená a vlasy přestaly růst. Později lékař pokračoval v používání rubínového laseru k odstraňování chloupků (po dobu 5 let na 600 dobrovolnících), ale zákroky byly velmi bolestivé, obnova kůže trvala měsíc a často způsobovaly popáleniny, takže metoda neměla opodstatnění.

Později vědci vynalezli nové lasery, z nichž každý měl své výhody a nevýhody. Problém byl vyřešen až v roce 1994, kdy byl vynalezen systém chlazení ošetřovaných oblastí kůže. Díky tomuto objevu se laserová epilace dostala do široké praxe a dnes patří k nejoblíbenějším zákrokům v estetické medicíně.

L Goldman

V současné době laserová epilace již mnoho let pomáhá odstraňovat pouze tmavé chloupky, ale věda nestojí na místě a naši mužští vědci nás brzy překvapí novými nápady a nabídnou nová zařízení pro bezbolestné a účinné odstranění i světlých, šedivých nebo chmýří.

Velmi děkujeme našim vědcům, kteří se snaží pro naše oblíbené ženy udělat ještě větší radost dokonale hladkým tělem.

P.S. A na závěr chci přidat citát z článku vědce Jeffa Hechta:

"Jeff Hecht, odborník na laserový výzkum, napsal: “Laserová technologie se stala nezbytnou díky široké škále praktických aplikací, od medicíny a spotřební elektroniky až po telekomunikace a vojenskou techniku. Nobelovu cenu za výzkum související s laserem získalo 18 vědců."