Co nedělat po laserové epilaci

 

Princip laserové epilace se liší od jiných metod odstraňování chloupků. Laserový paprsek působí nejen na vlasový stvol, ale také na vlasový folikul a zcela ho zničí. Nové chloupky v místě odstranění nerostou. Nežádoucího porostu se proto můžete zbavit na mnoho let.

V případě nesprávné péče o pokožku po depilaci se může účinnost této metody snížit a na pokožce se mohou objevit záněty a popáleniny. Abyste se vyhnuli nežádoucím následkům, pamatujte si, co nesmíte po laserové epilaci dělat. A pak zůstane pokožka dlouho hladká a chloupky navíc vás již nebudou obtěžovat.

Co byste neměli dělat po laserové epilaci
Samotné působení laseru nepředstavuje pro stav pokožky žádné riziko. Nežádoucí účinky jsou možné v případě přítomnosti agresivních faktorů.

Co byste neměli dělat po laserové epilaci:

Po dobu 14 dnů po sezení se nesmíte opalovat v soláriu nebo na slunci. Pokud se kurz epilace provádí v létě, nezapomeňte používat opalovací kosmetiku s označením SPF 30 až 50;
Po dobu 7 dnů po zákroku nepoužívejte peelingy ani peelingy. Dopřejte své pokožce čas na zotavení. Místo agresivních peelingů používejte hydratační krémy. Pokud je pokožka velmi suchá, kosmetička vám poradí speciální masti na hydrataci;
Během prvních 24 hodin po epilaci se nedoporučuje používat tonika, pleťové vody a deodoranty na bázi alkoholu;
Viditelné chloupky nevytrhávejte pinzetou. Odumřelé chloupky na ošetřovaném místě vypadnou samy přibližně do dvou týdnů po zákroku. Ty živé raději nevytrhávejte, aby nedošlo k poškození vlasového folikulu. Cukrování a depilace voskem jsou rovněž zakázány. Pro zachování estetiky mezi laserovými sezeními používejte holicí strojek;

První 2-3 dny po zákroku je zakázáno koupat se, saunovat se, koupat se v horkých lázních, masírovat a provozovat fyzickou aktivitu. Přehřátí kůže vyvolává zvýšené pocení a pot může způsobit zánět folikulů;
Po dobu 5 dnů po laserovém zákroku se neplavte v bazénech a otevřených vodách. Chlorovaná voda v bazénu může způsobit podráždění kůže. A koupání v přírodních vodních plochách představuje riziko vzniku infekce.
Sprchujte se bez lufy a používejte jemné mycí prostředky. První 1-2 dny po laseru se pokud možno odmítejte sprchovat vůbec. Od cigaret a alkoholu je také lepší upustit, aby se snížil vliv stresu na organismus.

Stojí za zvážení, že v každém jednotlivém případě kromě obecných rad dává kosmetolog další doporučení. Stav pokožky do značné míry závisí na zdravotních charakteristikách klienta, hormonálním pozadí, dědičnosti a věku. Váš seznam toho, co po laserové epilaci nedělat, může odborník doplnit.

Jak se vyhnout nežádoucím účinkům
Kosmetické zákroky jsou obecně bezbolestné a neškodné. Na rozdíl od depilace voskem, holení a holení nezanechává laser zarůstající chloupky a poskytuje trvalý efekt. Moderní vybavení umožňuje odstranit porosty na těžko přístupných místech. Kvalifikovaní odborníci poradí klientům s přípravou před každým sezením a s péčí o pokožku po odstranění chloupků.

Seznam toho, co nesmíte dělat po laserové epilaci - jedná se o jednoduchá pravidla, která vám umožní zachovat účinek každého zákroku a nepoškodit pokožku. Pro odstranění chloupků laserem platí některá omezení. Pokud máte kontraindikace laserové epilace, kosmetik vám poradí, abyste ji odložili, nebo vám pomůže vybrat bezpečnější alternativu. Chcete-li dosáhnout maximálních výsledků a vyhnout se poškození pokožky, vyberte si osvědčené kosmetické kliniky v Kyjevě. Řiďte se všemi radami odborníků.