Bezpečnost laserové epilace

Bezpečnost laserové epilace

Bezpečnost laserové epilaceVšechno nestojí na místě, vše se hýbe, vše se mění a my se neustále vyvíjíme a studujeme svět kolem nás. Každý člověk stále něco hledá, přemýšlí, pochybuje, klade sobě i ostatním spoustu otázek a snaží se na ně najít odpovědi. Proto mě zajímala historie laserové epilace.

 V roce 1916 (před 100 lety) Einstein navrhl, že elektromagnetické pole může způsobit emisi fotonů atomy hmoty, a v letech 1927-1928 přišli jeho krajané Rudolf Ladenburg a Hans Kopfermann s údaji o experimentálním potvrzení teorie velkého vědce. Tak se začal rodit laserový paprsek.

 V roce 1960 vytvořil Theodor Maiman první funkční laser (rubínový laser) pro praktické použití a ihned se jej pokusili zkrotit dermatologové.Ve stejné době si americký doktor Leon Goldman podle některých zdrojů čistě náhodou namířil laserový paprsek na ruku a uviděl „spálené“ vlasy, ale kůže zůstala neporušená a vlasy přestaly růst. Později lékař pokračoval v používání rubínového laseru k odstraňování chloupků (po dobu 5 let na 600 dobrovolnících), ale zákroky byly velmi bolestivé, obnova kůže trvala měsíc a často způsobovaly popáleniny, takže metoda neměla opodstatnění.

Později vědci vynalezli nové lasery, z nichž každý měl své výhody a nevýhody. Problém byl vyřešen až v roce 1994, kdy byl vynalezen systém chlazení ošetřovaných oblastí kůže. Díky tomuto objevu se laserová epilace dostala do široké praxe a dnes patří k nejoblíbenějším zákrokům v estetické medicíně.

L Goldman

V současné době laserová epilace již mnoho let pomáhá odstraňovat pouze tmavé chloupky, ale věda nestojí na místě a naši mužští vědci nás brzy překvapí novými nápady a nabídnou nová zařízení pro bezbolestné a účinné odstranění i světlých, šedivých nebo chmýří.

Velmi děkujeme našim vědcům, kteří se snaží pro naše oblíbené ženy udělat ještě větší radost dokonale hladkým tělem.

P.S. A na závěr chci přidat citát z článku vědce Jeffa Hechta:

"Jeff Hecht, odborník na laserový výzkum, napsal: “Laserová technologie se stala nezbytnou díky široké škále praktických aplikací, od medicíny a spotřební elektroniky až po telekomunikace a vojenskou techniku. Nobelovu cenu za výzkum související s laserem získalo 18 vědců."